info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

مولتی کالر

مولتی کالر چیست؟

مولتی کالر به رنگی گفته می شود که پس از اجرا بر روی سطح، چندین رنگ روی پس زمینه قابل مشاهده است. طراحان از آزادی عمل برخوردار هستند تا الگوهای دراماتیک و  ظریف با سایه های متضاد ایجاد کنند.

فرمولاسیون جدید، تفاوت ایجاد می کند!

فرمولاسیون محصولات در سال های اخیر، مولتی کالر  را گزینه مناسبی برای سطوح مختلف کرده است. مولتی کالر محصول مبتنی بر آب 100% ای است که منطبق با استانداردهای VOC است. به سرعت خشک می شود، بو ندارد یا بسیار کم بوست. تکنولوژی این محصول را به یک گزینه ی عالی برای رنگ آمیزی مبدل ساخته است.

از ویژگی های این رنگ ها می توان به تنوع طرح و رنگ آن ها اشاره کرد که دیوارهایی جذاب و مدرن ایجاد می کنند. استفاده از این نوع رنگ ها در کشورهای اروپائی بسیار محبوب است.

آشنایی با مولتی کالر در نقاشی ساختمان

این محصول محبوبیت زیادی را در بین معماران  و نقاشان کسب کرده به این دلیل که برخلاف سایر پوشش ها و رنگ ها دیدی یکدست و یکپارچه می دهد. معماران  و نقاشان می توانند رنگ پس زمینه و رنگ های تزئینی روی آن را انتخاب نمایند که به لطف استفاده از سیستم های کامپیوتری است. قبل از انجام هر کاری، می توان از تطابق رنگ های مختلف اطمینان حاصل کرد.  تطبیق کامپیوتری همچنین لمس کردن رنگ ها را هم میسر می سازد به این معنا که اگر سطح دچار آسیب دیدگی و خراش شد، می توان دقیقاً فهمید که کدام رنگ ها باید ترمیم شوند. علاوه بر آن تفنگ اسپری با کیفیت بالا این امکان را به نقاشان می دهد که طرح اصلی را مجدداً بازسازی کنند. حتی به صورت دستی هم می توان این کار را انجام داد.

از ویژگی های کم نظیر رنگ های مولتی کالر در نقاشی ساختمان این است که محدود به رنگ کردن دیوارهای ساختمان نیستید. رنگ آمیزی لوازم منزل از قبیل کابینت‌،کمد، تختخواب‌، میز، سطوح دکوراتیو و ...، مسیرهای پرتردد ساختمان همانند پاگرد پله ها، راه پله، پارکینگ به آسانی امکان پذیر است.

دوام بسیار خوب آن باعث می شود که برای استفاده در مناطق با ترافیک بالا مانند بیمارستان ها، مدارس، ادارات، رستوران ها، مراکز خرید و مجتمع های سرگرمی مانند ورزشگاه و سینما ایده آل باشد.

قابلیت های مولتی کالر:

مولتی کالرقابلیت شستشو: با آب و انواع شوینده ها به آسانی قابل شستشو می باشد.

قابلیت ترمیم: سطوح آسیب دیده قابلیت ترمیم مجدد را دارند.

قابل اجرا بر روی تمام سطوح: گچ، سیمان، بتون، فلزی، چوب، رنگ پلاستیک، رنگ روغن،شیشه ای،کاشی، سرامیک،بلوک های دوجداره، کنیتکس و... سطوحی هستند که به راحتی می توانید از رنگ های مولتی کالر برای آن ها استفاده کنید. اما برای پارچه توصیه نمی شود.

قدرت چسبندگی: چسبندگی بسیار بالایی بر روی سطح زیرکار دارند و به راحتی جدا نمی شوند!

پوسته پوسته نمی شوند: با داشتن قدرت چسبندگی بالا، لایه ای با دوام ایجاد می کنند که در مقابل شرایط محیطی مانند رطوبت مقاوم هستند و دچار زردشدگی، ترک یا خراشیدگی نمی شوند.

سرعت  و آسانی در اجرا: طی یک مرحله و توسط دستگاه هایی با تکنولوژی روز می توان سطح قابل توجهی را در یک روز رنگ آمیزی کرد. استفاده از دستگاه هایی مانند کمپرسور باد این امکان را فراهم کرده است که سطوحی مانند لوله ها و رادیاتورها که پوشش دهی شان آسان هم نیست به آسانی هر چه تمام تر  انجام شود.

ضخامت کمی دارند: بافت زمینه و دانه های رنگی روی فیلم کمتر از یک میلیمتر قطر دارند. به راحتی روی سطوحی که گچ بری شده قابل استفاده است.

بو ندارند و حساسیت ایجاد نمی کنند:  نیاز به حلال هایی مانند تینر در این رنگ ها وجود ندارد و گزینه مناسبی برای نقاشی ساختمان به خصوص در اماکنی که امکان تخلیه طولانی مدت در آن ها وجود ندارد، هستند و پیمانکار قادر به کار بدون وقفه است و صرفه اقتصادی بالایی را ایجاد می کنند. مراکز درمانی(بیمارستان، درمانگاه، مطب)، مراکز آموزشی(دانشگاه ها و مدارس)، مراکز تفریحی(آمفی تئاتر، هتل، شهربازی)، منازل مسکونی، ساختمان های تجاری(فروشگاه ها، رستوران ها، موزه ها) و ...

تنوع در طرح و رنگ: شما را محدود به استفاده از یک یا چند رنگ نمی کنند و آنقدر تنوع دارند که مُجاب شوید که آن ها را برای خانه یا ساختمان تان انتخاب کنید.

روش اجرای نقاشی با رنگ مولتی کالر:

گام اول: به تعداد لازم قوطی رنگ خریداری کنید، قبل از باز کردن آنرا به خوبی تکان دهید.(به دستورالعمل های روی قوطی توجه کنید)

گام دوم: رنگ را با دستگاه به سطح دلخواهتان اسپری کنید.

گام سوم: اگر سطح زیرکار گچ یا سیمان است یک ساعت و در غیر این صورت سه روز صبر کنید تا رنگ کاملاً خشک شود.

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395