info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

رنگ روغن و رنگ پلاستیک

رنگ روغن و رنگ پلاستيک مهم ترين انواع رنگ در نقاشی ساختمان هستند. رنگ روغن به دليل استحکام آن در مقابل حرارت(نور مستقيم خورشيد) و برف و باران در سطوحی استفاده می شود که اين خطرات وجود دارد. در مقابل رنگ های پلاستيک به دليل مخلوط شدن سريع با آب و استحکام پايين تر آن در سطوحی مانند سقف ها مورد استفاده قرار می گيرد.

رنگ پلاستيک:

ماده اصلی سازنده رنگ پلاستيک(امولسيون) لاتکس می باشد که در بازار به صورت رنگ پلاستيک و رنگ نيم پلاستيک قابل خريداری می باشد.

برخلاف عده زيادی از فروشندگان اين نوع رنگ،قابليت شستشوی 100% ای ندارد و برای ايجاد امکان شستشوی سطوح بايد از رنگ روغن استفاده گردد.

پرکاربردترين و پر مصرف ترين رنگ پلاستيک رنگ های نيم پلاستيک است که نسبت به آب (شستشو) مقاوم می باشد اما به دلايل زيادی مانند سرعت اجرای نقاشی ساختمان، نداشتن بو، پايين بودن هزينه و شيک بودن آن مورد استقبال زيادی از سوی مشتريان قرار می گيرد.

از مزايای رنگ های پلاستيک می توان به بدون بو بودن آن ها و سرعت خشک شدن بالا در سطوح اشاره کرد.

رنگ روغن:

رنگ روغن شفاف و براق است. از اين نوع رنگ ها علاوه بر نقاشی ساختمان  می توان در رنگ آميزی و نقاشی درب و پنجره های چوبی نيز استفاده کرد. حتی فلزاتی مانند نرده، درب و پنجره، فرفورژه نيز موارد مناسبی برای نقاشی توسط رنگ های روغن هستند.

ويژگی ای که رنگ های روغن را از رنگ های پلاستيک مجزا و برتر می کند اين است که 100% قابليت شستشو دارند و از پوشش دهی بسيار بالايی در سطوح برخوردار هستند و به دليل خاصيت عايق بودن نسبت به آب گزينه ی مناسبی برای رنگ آميزی و نقاشی نرده، درب های چوبی و پنجره و تمامی چارچوب های فلزی هستند در مقابل بايد در نظر داشت که بوی نامطبوع رنگ های روغن در طول دوره نقاشی ساختمان شما بنابر درجه حرارت محيط ممکن است حتي  تا دو هفته هم در محيط باقی بماند و موجب آزار ساکنين شود. ضمناً به دليل زمان طولانی خشک شدن سطوح، مشتريان بايد صبوری بيشتری در رنگ آميزی ساختمان خود داشته باشند!

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395