info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

تاریخچه ی استفاده از رنگ روغن

 یکی از مواد مصرفی در نقاشی و از جمله نقاشی ساختمان، رنگ روغن(Oil paint) است. در ضمن نام یکی از تکنیک‌های نقاشی که از این ماده استفاده می‌کنند نیز می باشد.

تاریخچه استفاده از رنگ روغن:

رنگ روغن شامل ذرات رنگدانه های معلق در روغن خشک و معمولاً روغن بزرک(کتان) است و از دسته رنگ هایی است که دیرخشک می شود.

روغن به کار رفته در رنگ روغن با روش‌های مختلف تولید می‌شود که رایج‌ترین آن ها، جوشاندن بذر گیاه کتان و گرفتن روغن آن است. سپس روغن حاصل را با مواد رنگی مخلوط می‌کنند. رنگ‌دانه‌ها نیز معمولاً با پایه سرب و کادمیوم یا سنتتیک و پلیمری هستند. توجه کنید که برای پاک کردن رنگ روغن از سطوح مختلف از تینر استفاده می کنند.

رنگ روغن در اروپا از قرن دوازدهم میلادی برای  طراحی دکوراسیون  های ساده استفاده شده است، اما به عنوان یک هنر تا اوایل قرن پانزدهم به طور گسترده ای بکار گرفته نمی شد. استفاده های مدرن از رنگ روغن، محافظت از سطوح چوبی و ساختمان ها و ساختارهای فلزی مانند پل ها و کشتی هاست. دو ویژگی پوشش محکم و درخشان بودن رنگ های آن باعث می شود که برای استفاده داخلی و خارجی بر روی چوب و فلز  و نقاشی ساختمان گزینه ی بسیار ایده آلی باشد.

با توجه به خاصیت کندی خشک شدن آن، اخیراً از آن در رنگ برروی شیشه  و بلور(ویترای)استفاده می کنند. ضخامت رنگ در هنگام خشک شدن یکی از پارامترهای مهم محسوب می شود: بنابراین رنگ های با ضخامت کمتر خیلی سریع تر هم خشک می شوند.

تاریخچه ی فنی تولید و توسعه ی رنگ روغن:

تاریخچه ی فنی تولید و توسعه ی رنگ روغن و زمان معرفی مواد افزودنی مختلف (خشک کن ها، رقیق کننده) با وجود تحقیقات فراوان از اواسط قرن هجدهم میلادی به خوبی شناخته نشده است. اطلاعات و تئوری های بسیاری در این زمینه وجود دارد اما تمامی اطلاعات ماقبل سال 1952 به طرز عجیبی مشکوک است!!

اولین استفاده ی ثبت شده:

قدیمی ترین نقاشی های رنگ روغن شناخته شده مربوط به تاریخ 650 میلادی است که در سال 2008 در غارهایی در دره بامیان افغانستان (Bamiyan) پیدا شده است، این نقاشی با استفاده از گردو و روغن دانه خشخاش است.

دوره کلاسیک و قرون وسطی:

رنگ روغنهر چند تمدن های باستانی مدیترانه(یونان، رم و مصر) روغن های گیاهی را مورد استفاده  قرار می دادند، شواهد کمی بر نشان استفاده ی آن ها  از رنگ روغن به عنوان پوشش در نقاشی وجود دارد. در واقع، روغن بزرک به دلایلی چون به آرامی خشک شدن، تیره بودن، و ترک برداشتن محبوب نبوده است.

در دست نوشته های نویسندگان یونانی مانندAetius Amidenus دستور العمل های مربوط به استفاده از روغن برای خشک کردن موادی مانند گردو، خشخاش، چوب کاج، کرچک و بزرک ثبت شده است.

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395