info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

پوشش سلولزی

پوشش سلولزی(بلکا، رومالین، پتینه)

پوشش سلولزی با رنگ و بافت های متنوع، روحی تازه در کالبد زندگی امروزی بخشیده و علاوه بر زیبایی و دوام دستاوردهایی همچون کاهش هزینه، مصرف بهینه انرژی و سرعت اجرا را به ارمغان آورده است.

پوشش سلولزی چیست؟

پوشش سلولزی همانطور که از نامش پیداست، پوشش بر پایه الیاف گیاهی است و از مواد سلولزی تهیه می شود و نقش اصلی آن پرکردن سطوح بدون نیاز به زیرکاری است و بر روی کلیه سطوح قابل اجراست. اگر هم به عنوان فیبر تلقی شود در دسته رنگ های امولوسیونی که از رنگ های پایه آبی محسوب می شود، جای می گیرد.

این نوع پوشش از الیاف مصنوعی، رزین های ساختمانی، سلولز،پیگمنت های مقاوم، روان‌کننده و سایر افزودنی هایی که به صورت خمیر و با استفاده از ماله فلکسی گلاس بر روی سطح اجرا می شود، تشکیل شده است.

این محصول در بازار با نام های پوشش الکا،بلکا، رومالین، پتینه عرضه می شود. در واقع همگی نامِ یک محصول هستند که  طرح و رنگ های متفاوت دارند.

ویژگی های پوشش سلولزی:

پوشش سلولزیدر نسل های قبلی امکان استفاده از خلاقیت نقاش ساختمان بسیار ناچیز بود و دست هنرمند برای بروز خلاقیت خود بسیار بسته بود، برای مثال در استفاده از کاغذ دیواری ناچار به انتخاب طرح هایی بودید که از قبل توسط سازندگان در بازار عرضه شده و هیچ تغییری در آن میسر نیست. با این پوشش ها صاحب هر ساختمان که باشید می توانید از ایده و طرح و فکر خود را عرضه کرده و متخصصان  این امر، آن را به آسانی برایتان اجرا کنند. بنابراین پوشش سلولزی جایگزین مناسبِ سفیدکاری، نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری است.

در بحث های زیست محیطی هم باید گفت که با توجه به حجم آلودگی دنیای امروز، عصر آینده را متعلق به تکنولوژی های سازگار با محیط زیست نامگذاری می کنند و پوششی را در ساختمان به کار می برند که سازگار با محیط زیست باشد.

مهم ترین حُسن استفاده از پوشش سلولزی این است که در مرحله نازک کاری ساختمان، مراحل گچ کاری،سفیدکاری، بتونه کاری و نقاشی قابل حذف شدن است که هزینه را بخصوص برای انبوه سازان به شدت کاهش و سرعت اجرا را به شدت افزایش می دهد.

تنها حلال آن آب است که باعث می شود از بوی تند و حساسیت به حلال شیمیایی خبری نباشد.

بافت الیاف گونه موجود در آن سبب می شود که هم عایق گرما و سرما باشد و هم عایق صوتی به میزان قابل توجهی(30% الی50%) باشد و محیط را آگوستیک کند.

شاید تعجب کنید که چرا سبک سازی سازه ساختمان؟ وزن رنگ در هر متر مربع حدود 17-24 کیلوگرم است در حالی که این پوشش در هر مترمربع وزن 400-700 گرم دارد که باعث می شود که وزن دیوارها کاهش پیدا کرده و در نتیجه سازه ساختمان هم بسیار سبک باشد.

پوشش سلولزی رطوبت موجود را به خود جذب کرده و باعث تعدیل آن می شود و در شرایط معکوس که میزان رطوبت کاهش پیدا می کند، رطوبت جذب شده از قبل را به محیط اطراف خود باز می گرداند.

برخلاف رنگ و کاغذ دیـواری، از خاصیت ارتجاعی برخوردار است که این پوشش را در برابر ضربه مقاوم کرده و استحکام لازم را به آن می بخشد که باعث دورشدن حشرات و  مانع از ساخت لانه ی حشرات در سطح دیوار می شود.

مزایای پوشش سلولزی:

  • بالا بودن طول عمر
  • بافت الیاف گونه دارد و عایق مناسب گرما و سرما است.
  • سبک سازی سازه ساختمان
  • در بهینه سازی مصرف انرژی و هدر رفت آن موثر است.
  • طیف رنگی گسترده ای دارد و به سادگی قابل ترمیم است.
  • عایق صوت و رفلکس کننده صدا
  • عدم جذب گرد و غبار
  • نظافت سریع و آسان
  • حذف عملیات زیرکاری ساختمان
  • دارای خاصیت کشسانی: انعطاف پذیری بالا دارد و مقاوم در برابر ترک خوردگی است.

 

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395