info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

رومالین

رومالین ترکیبی از الیاف مصنوعی، پالپ ها، سنگ ها و رزین هاست که به عنوان پوشش داخلی ساختمان به کار می رود و عاری از مواد شیمیائی مضر برای انسان و محیط زیست می باشد.

رومالین چیست؟

رومالین در واقع همان پوشش سلولزی است. پوشش سلولزی در بازار با نام های پوشش الکا،بلکا، رومالین، پتینه عرضه می شود. در واقع همگی نامِ یک محصول هستند که  طرح و رنگ های متفاوت دارند.

انبوه سازی(پروژه های مسکونی و اداری)، ایجاد مراکز صنعتی، توریستی و گردشی و ... از جمله مواردی هستند که نشانگر حجم عظیمی از عملیات عمرانی در بخش ساختمان هستند. استفاده از تکنولوژی های مناسب و روز دنیا در این صنعت مشابه سایر صنایع به شدت احساس می گردد. تحولی که بتواند هزینه های اجرایی مانند نازک کاری ساختمان را کاهش و سرعت اجرا را افزایش دهد.

با در نظر گرفتن محدودیت امکانات و عدم وجود مصالح و مواد اولیه متنوع استفاده از یک پوشش ساختمانی که سرعت اجرائی بالا، استحکام، کیفیت، تنوع و زیبائی و نوع آوری را تضمین نماید، اجتناب ناپذیر است.

رومالین توانست انقلاب عظیمی را در نقاشی ساختمان به پا کند. قابلیت هایی مانند عایق صوتی و حرارتی، ترمیم پذیری، اجرای آسان و سریع، انعطاف، پایداری و دوام در مقابل عوامل جوی و دهها مزیت دیگر را می توان برای آن نام برد. رومالین توانست نظر مجریان و سازندگان ساختمان را به خود معطوف کرده و سبب رشد این صنعت گردد.

ویژگی های فنی پوشش رومالین:

رومالین- صرفه جوئی در زمان: سادگی اجرا  و سرعت عمل در تهیه مصالح و اجرای پوشش باعث ذخیره ی زمان می گردد و از طرفی استفاده از رومالین سبب می شود که سفیدکاری و نقاشی به سادگی از مراحل نقاشی ساختمان حذف شوند.

- صرفه جوئی در هزینه: هزینه های حمل و نقل و انبارداری به شدت کاهش می یابد.

هزینه مرمت و نگهداری هم صرفه جوئی می گردد چرا که به جهت انعطاف پذیری و مقاومت کششی رومالین در برابر ترک های زیر کار، که حاصل نشست اولیه ساختمان یا افت مصالح است کاهش می یابد. همچنین به جهت پایداری قابل ملاحظه این پوشش در برابر رطوبت و عوامل مخرب دیگر می توان امیدوار بود که در درازمدت نباید نگران هزینه های مجدد برای ساختمان مان باشیم.

- قابلیت گردروبی و تمیز کاری و شستشو در فضاهای صنعتی

-دوام و طول عمر: رومالین به طور متوسط پوششی است که 8 تا 10 سال نیازی به تعویض آن ندارید در حالیکه اگر از رنگ روغن استفاده کنید باید هر دو سال عملیات رنگ آمیزی را مجدداً انجام دهید.

- صرفه جوئی در مصرف سوخت و انرژی: هدر رفت حرارتی بسیار کم و غیر قابل قیاس با پوشش های دیگر

- جذب صوت آن موجب می شود که گزینه مناسبی برای محیط هایی با آلودگی صوتی مانند بیمارستان ها باشد.

- صرفه اقتصادی استفاده از پوشش رومالین:

  1. هزینه رومالین با هزینه گچ و خاک ساختمان و سفیدکاری و رنگ برابری می کند.
  2. حدود %۲۰ صرفه جوئی در زمان انجام پروژه که به دلیل سرعت اجرائی بالا در مرحله سفت کاری و نازک کاری و تاسیسات برق است.
  3. حدود %1۰ صرفه جوئی در  فولاد مصرفی سازه که به سبک سازی وزن سازه کمک کرده و ساختمان را در مقابل زلزله ایمن می نماید.
  4. نداشتن بو در هنگام اجرای رومالین
  5. به دلیل تنوع در رنگ و بافت می توان آرامش محیطی و سلیقه انسانی را نیز دخیل نمود.
  6. سطوح داخلی ساختمان دارای بافت  هستند که  این غیر یکنواخت بودن پوشش می تواند به محیط جذابیت و شادابی دهد.

 

کمی از رومالین بیشتر بدانیم!!!

تنوع رنگ: رومالین در بیش از 60 رنگ به صورت صاف(مسطح)، بافت و تزئینی ارائه شده است. این انعطاف پذیری نامحدود به این معنی است که کافی است که رنگ، بافت و یا طراحی تان را تصور کرده و با مخلوط کردن و ترکیب رنگ های مختلف به سادگی به خواسته تان دست پیدا کنید.

طراحی منسوخ نشدنی: از آنجا که هیچ محدودیت در رنگ و بافت وجود ندارد، با هیچ مشکلی در تعمیر و یا گسترش فضا مواجه نیستید. همه چیز به خلاقیت و سلیقه خودتان بستگی دارد.

قابل استفاده روی سطوح مختلف: رومالین به دلیل استقلال  از زیر سازی، قابل اجرا بر روی بسیاری از سطوح است. شما می توانید بلکا را بر روی چوب، شیشه، پارچه، آهن، سیمان،گچ و  دیوار رنگ شده اعمال کرد.

خودترمیم است: نگران جای ناخن یا میخ بر روی دیوارتان نباشید، به سادگی رومالین آن را از بین می برد. در مواردی که آسیب جدی تر وارد کرده اید کافی است کمی آب بر روی سطح آن اسپری نمایید.

مقاوم در برابر آتش سوزی است: پوشش هایی که نفت یا روغن تهیه شده اند و مواد شیمیایی در ساخت آن ها به کار رفته است  به عنوان مواد قابل اشتعال شناخته شده و در معرض خطر بالای آتش سوزی قرار دارند.

با این حال رومالین از 100٪ الیاف طبیعی مانند پنبه و مواد معدنی سنگ بدون هیچ گونه افزودنی شیمیایی تهیه شده است. در هنگام آتش سوزی منطقه ای که در معرض شعله های مستقیم آتش قرار دارد دچار سوختگی می شود ولی شعله به مناطق دیگر گسترش داده نمی شود.

بازتاب نور را بهبود می بخشد: انعکاس نور در محیط باعث افزایش استرس و به هم خوردن تمرکز ما می شود. تخلخل سطح بلکا منجر به شکست نور شده و در نتیجه، نور را در محیط موثرتر و ظریف می سازد.

جداسازی آسان: کندن رومالین با استفاده از آب فوق العاده آسان است. بخش های جدا شده را می توان در سایر قسمت های ساختمان استفاده کرد. این ویژگی رومالین را فوق العاده کارآمد و راحت می کند.

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395