info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

آشنایی با شغل نقاش ساختمان

نقاش ساختمان

 نقاشان حرفه ای مسئولیت انجام تمام کارهای آماده سازی قبل از نقاشی را برعهده دارند. سنباده زدن، کندن کاغذ دیواری، درز بندی، پاک کردن لکه، پر کردن سوراخ ها با گچ کاری یا بتونه کاری، تمیزکردن دیوارها. همه این کارها توسط نقاش ساختمان حرفه ای که با شما قرارداد بسته است انجام می شود.

نقاش ساختمان کیست؟

نقاش ساختمان و دکوراتور مسئول نقاشی ساختمان و تزئینات آن است. از این شعل با عنوان دکوراتور یا نقاش ساختمان هم نام برده می شود. هدف از نقاشی ساختمان، بهبود زیبایی آن و همچنین محافظت از ساختمان در برابر آسیب هایی چون رطوبت، زنگ زدگی، خوردگی، حشرات و ... است.

نقاشی ساختمان در دو بخش داخل و نمای ساختمان انجام می شود. بیشتر سطوح داخل ساختمان قابلیت رنگ شدن را دارند مانند دیوار، سقف، درب و پنجره.

رنگ، گچ، قلم مو یا غلتک، سنباده، تینر و نردبان وسایلی هستند که عصای دست یک نقاش ساختمان است.

نقاش ساختمانبه صورت فردی یا گروهی انجام می شود. ساعات کاری یک نقاش ساختمان بستگی به نوع کار و نظر مشتری دارد. بهتر است در حین انجام کار از ماسک های مخصوص و لباس کار مناسب استفاده شود. بسیاری از ساعت های کاری یک نقاش در ارتفاع انجام می شود بنابراین کسی که ترس از ارتفاع دارد برای این شغل مناسب نیست.

نقاشی ساختمان کاری فنی و در عین حال هنری است. با توجه به دنیای مدرن امروز، مشتریان به دنبال رنگ آمیزی به صورت خلاقانه و حرفه ای هستند که موجب می شود که خلاقیت از ملزومات این حرفه محسوب شود. نقاش باید دقت زیادی در کار داشته و به تمام جزئیات طراحی و هماهنگی رنگ ها توجه کند.

نحوه ورود به شغل نقاشی ساختمان

علاقه مندان به این حرفه وقتی به عنوان کارگر و دستیار در کنار یک نقاش ساختمان مشغول به کار شوند مهارت لازم را کسب می کنند.

آموزشگاه های دولتی و آزاد زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز دوره های آموزش نقاشی ساختمان را تدریس می کنند که علاقه مندان می توانند در این کلاس ها ثبت نام و مهارت آموزی کنند. البته کسب تجربه و مهارت در این کار بسیار مهم است و پس از گذراندن دوره ها باید به کار عملی زیر نظر فردی ماهر بپردازند.

وظایف نقاش ساختمان

در گذشته، نقاش ساختمان مسئول مخلوط کردن رنگ، آماده سازی تجهیزات مانند روغن، رقیق کننده، خشک کن و ... بود. یک نقاش بنابر تجربه کاری خود می توانست مخلوط مناسب رنگ را براساس ماهیت کار تعیین کند. امروزه، در درجه اول نقاش مسئول آماده سازی سطوح برای رنگ آمیزی است. بدین منظور باید سوراخ های روی سطح را با کمک نوار یا سایر وسایل محافظتی پوشش دهد. بعد از زیرکاری مناسب باید عملیات نقاشی ساختمان انجام شده و در نهایت نیز تمیز کردن سطوح رنگ شده از وظایف نقاش است.

 اخیراً نقاشان حرفه ای مسئولیت انجام تمام کارهای آماده سازی قبل از نقاشی را برعهده دارند. سنباده زدن، کندن کاغذ دیواری یا رنگ قدیمی، درز بندی، تعمیر چوب، پاک کردن لکه، پر کردن سوراخ ها با گچ کاری یابتونه کاری، تمیزکردن دیوارها. همه این کارها توسط نقاش حرفه ای که با شما قرارداد بسته است انجام می شود.

تمبر نقاش ساختماندر شکل روبرو تمبر نقاش ساختمان که در سال ۱۹۸۷ در آلمان چاپ شده را مشاهده می کنید.

 

 

 

میزان درآمد و دستمزد نقاش ساختمان

کار نقاشی ساختمان در ایران به صورت متری انجام می شود. نقاش ماهر ساختمان به صورت روزمزد کار نمی کند بلکه به صورت متری یا به صورت حجمی یا کنتراتی با شما قرارداد می بندد.

اگر به عنوان نقاش ساختمان به صورت مستقل کار می کنید با توجه به تعداد سفارشات نقاشی در ماه یا سال، درآمد مختلفی خواهید داشت. کیفیت کار شما و میزان رضایت مشتری بسیار مهم است. به قولی مشتری، مشتری می آورد و می توانید درآمد سالیانه خوبی رو داشته باشید.

 نقاش ساختمانی که در شرکتی استخدام شده است، با توجه به کیفیت کار و نوع قرارداد خود با شرکت، حقوق دریافت می کند.

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395