info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

کاربرد نقاشی

نقاشی(Paint) چهار کاربرد مهم و اساسی دارد که مهمترین کاربرد نقاشی در ساختمان است که برای تزئین داخل و بیرون آن استفاده می شود و از پراستفاده ترین بخش های آن است.

4 کاربرد نقاشی چیست؟

محافظت از سطوح(protection)

کاربرد نقاشی به منظور حفاظت از تمامی سطوح انواع ساختمان ها و ساختارها در مقابل آب و آفتاب است. ساختمان های چوبی مانند خانه ها به دلیل اینکاربرد نقاشیکه، یک لایه از رنگ موجب عدم نفوذ آب و پوسیدگی چوب می شود، رنگ آمیزی می شوند. رنگ برای جلوگیری از خشک شدن چوب در آفتاب داغ نیز کمک خوبی می کند.

نقاشی به متوقف کردن زنگ زدگی سازه ها و اشیای فلزی کمک می کند. ساختارهای فولادی بسیار بزرگ مانند یک پل باید توسط تیمی از هنرمندان همواره در شرایط خوبی نگهداری گردد.

هنر (Art)

در ساده ترین تعریف از نقاشی می توان گفت که تصاویری هستند که رنگ شده اند. انواع مختلف  رنگ ها برای نقاشی استفاده می شود مانند رنگ روغنی، tempera،گواش و و رنگ اکریلیک. نقاشی ها معمولاً در تابلو، بوم یا کاغذ انجام می شود. بسیاری دیگر از نقاشی های معروف بر روی دیوار و سقف ساختمان ها انجام شده است مانند نقاشی سقف کلیسای سیستین توسط میکل آنژ.

بسیاری از هنرمندان به واسطه ی تصاویر رنگی خود مشهور هستند. کاربرد نقاشی های قدیمی، زیبا و معروف بسیار با ارزش بوده و گاهی تا میلیون ها دلار فروخته می شود. نقاشان مشهور عبارتند از Giotto ، لئوناردو داوینچی، تیسین و رامبراند.

تزئین(Decoration)

رنگ برای تزئین اشیا استفاده می شود، از زمان های بسیار قدیم، انسان ها دیواره های داخلی خانه های خود را برای جذابیت بیشتر رنگ آمیزی می کردند. نقاشی ساختمان و تزئین خارجی(بیرونی) و داخلی امروزه به یکی از مهم ترین صنعت ها در بسیاری از کشورها و مهمترین کاربرد نقاشی تبدیل شده است.

هر شی دیگر فلزی نیز با رنگ جذاب می شود که از آن جمله می توان به مبلمان، اسباب بازی، ابزار و ظروف، و اتصالات خیابانی اشاره کرد. گاهی اوقات وسایل چوبی با الگوهای تزئینی خاصی رنگ می شوند. در برخی از کشورها، بسیاری از مردم از تزئینات مبلمان و وسایل کوچک مثل سینی و جعبه لذت می برند که این هنر Folk art(هنر مردمی) نامیده می شود.

در برخی از کشورها از جمله ژاپن، نقاشی مبلمان یک شغل حرفه ای محسوب می شود و یک قطعه مبلمان تزئین شده عتیقه بسیار گران بها و ارزشمند است. افراد دیگر نیز از سرگرمی نقاشی کردن اشیاء کوچک مانندانواع مدل های هواپیما یا سربازان لذت می برند.

اطلاعات(Information)

یکی از روش های مهم برای نشان دادن اطلاعات به دیگران، تابلوهای نقاشی شده است که می تواند به شکل علائم در جاده ها یا به صورت تابلوی خیابانی، تابلوهای تبلیغاتی یا تابلوهای هشدار دهنده ظهور کند.

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395