info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان تاثیر بسزایی در روحیه جمعی ما دارد. بهبود روحیه در ساکنین ساختمان و زیبایی شهرمان هر دو به سلیقه ی ما در نقاشی نمای ساختمان گره می خورد. ایجاد حس متفاوتی از زندگی به سادگی و با انتخاب رنگ های زیبا و رعایت اصول نقاشی امکان پذیر است.

 9نکته که باید درباره نقاشی نمای بیرون ساختمان بدانید!!

نقاشی نمای ساختمان دشواری های خاصی دارد. از آن جمله می توان به نیاز به داربست، ماسک کاری  و ... اشاره کرد. برای شما پیشنهادات زیر را داریم:

شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید.

برای نقاشی نمای ساختمان خود برنامه ریزی کنید. زمان اجرای نقاشی نکته ای کلیدی است. بنابراین الگوی آب و هوایی محلی خود را بشناسید. زمانی را انتخاب کنید که آب و هوا خشک است یعنی باران و رطوبت کمتری وجود دارد. نقاشی برای خشک شدن به زمان نیاز دارد و به سطوحی که هنوز خشک نشده اند نزدیک نشوید.

کیفیت را قربانی هزینه نکنید.

رنگ با کیفیت بهتر به این معناست که شما در طول سال تعداد دفعات کمتری رنگ آمیزی می کنید و پوشش رنگ بهتری را هم تجربه می کنید. تکنولوژی رنگ به طور چشمگیری در چند سال گذشته بهبود یافته است. امروزه رنگ ها  گارانتی طولانی تری نسبت به قبل دارند. ممکن است وسوسه شوید که در مصرف رنگ صرفه جویی کنید و با یک نام تجاری(برند) ارزان تر کار را انجام دهید اما باید بدانید که همین مساله در درازمدت باعث بروز مشکل می شود و عوامل طبیعی مانند برف و باران، رنگ نما را خراب کرده و شما را مجبور به پرداخت هزینه مجدد برای رنگ آمیزی می کند.

در تعیین قیمت نقاشی نمای ساختمان متراژ و سادگی یا پیچیدگی نما کاملاً موثر است. هرگز فراموش نکنید که کار ارزان قیمت به معنای کیفیت مناسب نیست.

سنباده زدن و شستن سطوح

رنگ آمیزی روی سطح کثیف یا ناصاف به خوبی صورت نمی گیرد پس مطمئن شوید که سطوح تان به طور کامل تمیز  و صاف است. پس از شستشو اجازه دهید که سطح کاملاً خشک شود و بعد از آن سنباده بزنید. خیلی خوب سنباده بکشید و اگر نیاز است سطوح ناصاف را با ابزارهای لازم بتراشید تا سطحی یکدست برای ادامه نقاشی آماده شود.

رنگ کردن قاب چوبی پوسیده بی فایده است.

چوب پوسیده بی ارزش ترین چیز برای رنگ کردن است. در برخورد با این موارد دو راه پیش رو دارید: راه اول این است که آن قطعه را تعویض کنید. راه دوم هم این است که با سفت کننده چوب، بخش های خراب را درست کنید.

بتونه کاری کنید.

قاعده کلی این است که همیشه از بتونه خوب استفاده کنید. بعد از آن سنباده بزنید و سپس رنگ آمیزی را شروع کنید. این قاعده هنوز هم خوب است و می توانید آن را دنبال کنید اما تکنولوژی های جدید رنگ آمیزی، رنگ و بتونه را با هم ترکیب کرده و به یک محصول تبدیل کرده است و تولید کنندگان ادعا می کنند که تعداد دفعات رنگ کردن دیوارها برای پوشش سطح را کاهش داده اند. این نوع از رنگ گران تر هستند اما در مقابل مقایسه با خرید جداگانه بتونه و رنگ به صرفه به نظر می رسند.

ترکیب تعداد لازم قوطی رنگ در ظرف بزرگ تر قبل از شروع رنگ زدن

قوطی های متعدد از یک رنگ را در یک ظرف بزرگتر، مانند یک سطل پنج گالن مخلوط کنید تا اطمینان حاصل شود که رنگ یکنواختی  برای بیرون از خانه خود به کار خواهید گرفت. این گام مهم است، برای مثال، شما در ابتدا دو  قوطی رنگ کمتر از  نیاز خریداری کنید و پس از آن گالن اضافی را بعداً تهیه کنید؛ ممکن است که رنگ یکنواختی برای همه سطح نداشته باشید.

نقاشی نمای ساختماناز بالا به پایین رنگ کنید.

از بالا شروع کنید و در پایین کارتان را ادامه دهید. حرکت دست در جهت گرانش زمین کمک می کند تا کنترل بهتری روی کارتان داشته باشید و از اتفاقات ناخواسته جلوگیری شود.

در پایان روز ظرف رنگ خود را ببندید.

پس از پایان روز کاری حتما ظرف رنگ خود را با سرپوش مناسبی بپوشانید تا رنگ تان خشک نشود. با استفاده از یک چکش پلاستیکی به آرامی درب ظرف را باز کنید.

کثیفی در رنگ آمیزی اجتناب ناپذیر است.

مطمئن شوید که زمین، بوته ها و هر پوشش گیاهی دیگر را در حال عملیات اجرایی بپوشانید. همچنین مبلمان، شیلنگ، کباب پز و هر چه که در فضای باز  است را باید با پارچه و کاور حفاظت کنید.

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395