info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

نصب کاغذ دیواری

نصب سریع، قابلیت شستشو، تنوع، زیبایی، هزینه مناسب در درازمدت از ویژگی هایی است که بسیاری را به  نصب کاغذ دیواری در مقابل نقاشی با رنگ در منازل شان ترغیب می کند.اگر ساختمان تان را با رنگ روغن یا پلاستیک رنگ کرده اید نگران نباشید، نصاب کاغذ دیواری می تواند کار نصب کاغذ دیواری را بر روی آن انجام دهد.

نصب کاغذ دیواری:

نصب کاغذ دیواری بسیار آسان است وقتی که اصول آن را بدانید. رنگ کردن دیوارها با مشکلاتی از قبیل بوی تند رنگ و زمان طولانی برای خشک شدن دیوارها که گاهی ممکن است حتی ساکنین را مجبور به ترک خانه نماید، همراه است؛ اما نصب کاغذ دیواری علاوه بر سرعت بیشتر، به دلیل استفاده از چسب مخصوص کاغذ دیواری، نه تنها بویی ندارد، بلکه سرعت خشک شدن آن نیز بسیار سریع می باشد.

چسب کاغذ دیواری پودری شبیه به گچ است که باید با کمی آب و چسب چوب به خوبی مخلوط شود تا بتوان از آن استفاده کرد. توجه کنید که کیفیت چسب چوب دیواری خریدای شده تان در کیفیت کارتان تاثیر مستقیمی دارد، پس مرغوب ترین نوع را انتخاب کنید.

نصاب کاغذ دیواری، مته ای دارد که به دریل متصل کرده و آن را در سطل حاوی چسب برده و با روشن کردن دریل، با سرعت زیاد ولی یکنواخت چسب را به خوبی هم می زند تا حباب هوای کمی در آن بماند.

 فقط لازم است که قبل از شروع به کار، تیغ موکت بری، خط کش، میزکار، قلموی بزرگ و کاردک پلاستیکی(برس نرم) را آماده کنید. بعد از آماده سازی ابزارها های لازم، شما برای نصب کاغذ دیواری آماده اید، اما زیرسازی در نقاشی ساختمان به چه معناست؟

زیرسازی:

زیرسازی قبل از نصب کاغذ دیواری یک مرحله حیاتی است زیرا که هر گونه ترک ترک شدن، سوراخ یا شکاف روی دیوار باعث بروز مشکلاتی در مراحل نصب و پس از پایان کار می شود و باعث می شود که نتیجه پایانی کارتان چندان رضایت بخش و مطلوب نباشد.

در صورتی که دیوارهایتان ترک ترک است حتما کلید و پریزها را باز کرده و با کاردک فلزی شروع به تراشیدن سطح دیوار نمایید.

اگر شکافی روی دیوار مشاهده کردید حتما با بتونه و یا گچ آن را از بین ببرید. قسمت هایی که گچ کرده اید را حتما روغن پرایمر بزنید(روغن پرایمر روغنی است که برای زیرسازی پیش از رنگ در رنگ فروشی ها قابل خریداری است) و اگر کل دیوار شما گچ است و تاکنون رنگ نشده است همه ی دیوار را روغن الیف بزنید.

نم و منبع ایجاد رطوبت را شناسایی و برطرف شود تا پس از نصب کاغذ دیواری دچار مشکل نشوید. تمامی قستم های نمناک را با کاردک فلزی بتراشید، فراموش نکنید که این کار را به صورت عمقی انجام دهید تا لایه های زیرین نمناک هم از بین برود. وقتی به منبع تولید نم رسیدید با کمک متخصص این کار، مشکل را برای همیشه از بین ببرید. پس از آن با گچ کاری مجدد، دیواری صاف و یکدست تولید کنید.

اگر در بخش هایی از دیوار لکه زرد یا سیاه رنگ دیده می شود ابتدا با رنگ سفید رقیق رنگ شان کنید زیرا پس از چسباندن کاغذ این لکه ها دیده خواهند شد(به خصوص اگر کاغذ دیواری نازک باشد).

فاز دوم در آماده سازی دیوار هم اکنون آغاز می شود؛ مقدار کمی سریش و چسب کاغذ دیواری را با هم مخلوط کنید تا محلول رقیق و یکدستی ایجاد شود. این محلول را با قلموی بزرگ نقاشی بر روی تمامی سطوحی که قرار است کاغذ دیواری نصب کنید به صورت لایه نازکی بزنید تا به دو هدف مهم برسید: اول آنکه گرد و غبارها از دیوار برود و دوم اینکه این کار به چسبندگی بهتر کاغذ کمک می کند.

دقت کنید که قبل از نصب کاغدذیواری اگر نیاز به رنگ کردن درب و پنجره ها، نرده ها و سقف و ... دارید، حتماً کارتان به اتمام رسیده باشد.

تبریک!! الان شما آماده اید تا مراحل اصلی نصب را آغاز نمایید.

رول های کاغذ دیواری را دقیق برش دهید:

در ابتدا ارتفاع دیوار را با دقت با متر اندازه گیری نمائید، برش اولین قطعه از کاغذ دیواری به اندازه ارتفاع + 5 الی 10 سانتی متر بیشتر است. توجه کنید که فقط برش اول را اینگونه می بریم، سایر رول ها با توجه به طرح کاغذ دیواری برش داده می شود، یعنی در انواع طرح دار باید برش های بعدی در ادامه طرح برش اول باشد تا در مجموع دیواری با طرح یکدست و زیبا داشته باشیم.

بهتر است که یک رول کامل از کاغذ دیواری را برش داده  و پس از چسب زدن آن را نصب کنید و سپس سراغ رول های بعدی روید زیرا که مراحل نصب احیاناً طول می کشد و چسب سایر رول ها خشک می شود و کار شما را دوبرابر می کند.

چسب زدن روی کاغذ دیواری را از مرکز شروع کرده و به سمت لبه ها حرکت کنید، دقت شود که لبه های کاغذ را بیش از حد چسب نزنید که از کاغذ خارج نشود.

 بعد از چسب زدن، قسمت های چسب خورده را روی هم قرار دهید و ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد از آن کاغذ دیواری را از سمت بالای دیوار به سمت پایین شروع به نصب کنید.

به دقت قطعات برش خورده رو به صورت عمودی و در کنار هم نصب کنید، برای اینکه رول ها روی دیوار محکم شوند با کاردک پلاستیکی یا برس نرم به آرامی چسب اضافی که زیر کاغذ دیواری جمع شده را از مرکز به سمت لبه ها ببرید.

نصب کاغذ دیواریپس از چسب زدن یک قواره، با تیغ و به کمک کاردکی پلاستیکی که در دست دارید و یا با قرار دادن خط کش بلند، لبه بالایی کاغذ دیواری را که اضافی برش داده بودید را برش بزنید.

 نکته مهم دیگر این است که کاغذ دیواری را که از جنس نانوون یا پیپر(non_woven) است به این شکل نصب می شوند که چسب را به جای کاغذ به دیوار می زنیم و اگر چسب را به پشت خود کاغذ دیواری بزنید، خراب و غیرقابل استفاده می شوند.

پس از نصب کامل همه ی رول ها حدوداً 48 ساعت از دستکاری دیوار ها بپرهیزید تا چسب آن کاملاً خشک شود. نگران حباب هایی که در زیر کاغذ دیواری می بییند نباشید، بعد از چند ساعت کم کم ناپدید می شوند.

در پایان اگر ساختمان شما رنگ پلاستیک یا رنگ روغن دارد اصلاً نگران نباشید، یک نصاب حرفه ای می داند که چه نوع چسبی و به چه میزان را برای دیوارهای شما به کار ببرد.

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395