info@honarpaint.com | 09126226296 -(۰۲۱)۴۴۹۸۷۴۱۷

قیمت نقاشی ساختمان و کیفیت نقاشی ما را با سایرین مقایسه کنید

کندن کاغذ دیواری

روش کندن کاغذ دیواری از دیوار

ساده ترین راه برای کندن کاغذ دیواری از روی دیوار چیست؟

کندن کاغذ دیواری وقتی که می خواهید دیوارهایتان را مجدداً رنگ آمیزی کنید یا از کاغذ دیواری جدیدتری استفاده کنید، لازم می شود. کاغذ دیواری نیز همیشگی نیست. خانه خود را دوست دارید و از تماشای آن لذت می برید. در حین انتخاب کاغذ دیواری به چه چیزی فکر می کنید؟آرامش.

جدا کردن کاغذ دیواری کار سختی نیست به خصوص وقتی که دستورالعمل های ساده زیر را انجام دهید:

جدا کردن کاغذ دیواری قدیمی

اگر سطوح تان قبلاً کاغذ دیواری شده است باید آن را جدا کنید. اهمیت این مساله به اینکه کاغذ دیواری جدیدتان از چه نوعی است وابسته است.

توجه کنید که در برخی مواقع نیازی به کندن کاغذ دیواری قدیمی تان نیست. می توانید با خیال راحت، کاغذ جدید را بر روی یک لایه قبلی بچسبانید، کاغذتان به خوبی چسبیده می شود اگر سطح تان عاری از حباب و چین و چروک باشد. دقت کنید که باید کارهای آمادگی را حتماً انجام دهید که شامل چسباندن کاغذ شل شده ی روی دیوار، تمیز کردن دیوارها و استفاده از بتونه های مخصوص می شود.

چسباندن کاغذ دیواری جدید بر روی کاغذ دیواری قدیمی در موارد زیر توصیه نمی شود:

  •  در مواقعی که به صورت قطعی نمی دانید که فقط یک لایه کاغذ دیواری روی سطح چسبانده شده است یا نه.
  •  کاغذ دیواری از جنس وینیل، فویل یا فیلم پلاستیک است. در این موارد کاغذ قبلی باید کنده شود حتی اگر فقط یک لایه کاغذ دیواری با شرایط خوب روی دیوار است. زیرا که در این حالت چسب کاغذ دیواری به خوبی روی دیوار نمی چسبد.
  •      اگر در حال نصب کاغذ دیواری وینیل هستید و کاغذ دیواری قبلی تان هم وینیل است، چسب ما بین این دو به خوبی نمی چسبد. حتی اگر دیوارتان کاغذ دیواری وینیل هم نیست، چسبی که به کار برده می شود خیس می شود و شروع به کپک زدن می کند.
  •     کاغذ دیواری قبلی تان از جنس پارچه، کرباس یا چوب پنبه است.
  •     وقتی که دستتان را روی کاغذ دیواری می کشید و صدای خش خش می شنوید باید کاغذ دیواری را بکنید. در حین انجام این تست، کاغذ دیواری زیر دست تان خم می شود.
  •     اگر درگوشه های کاغذ دیواری پارگی وجود دارد.

توجه کنید که اگر می خواهید رنگ زدن روی کاغذ دیواری را تجربه کنید، باید کاغذ دیواری را جدا کنید زیرا که رنگ باعث چسبیدن کاغذ به سطح شده و کندن آن را در آینده غیرممکن می سازد. ضمن اینکه سطحی که زیر آن کاغذ دیواری وجود دارد و رنگ می شود به صافی یک سطح بدون کاغذ دیواری نیست و می تواند تمام تلاش های شما را هدر داده و نتیجه دلخواه از نقاشی ساختمان را عایدتان نکند.

اقدامات اولیه برای جداسازی کاغذ دیواری:

قدم اول: همه چیز را از روی دیوار بردارید مانند اشیای تزئینی.

قدم دوم: مبلمان را از اتاق خارج کنید و اگر امکان این کار نیست، همه آن‌ها را در وسط اتاق جمع کنید و روی آن‌ها نایلون یا پارچه بزرگ بکشید.

قدم سوم: با حوله یا پارچه قدیمی قرنیزها را بپوشانید و با اسپری قطرات آب، آن را نمناک کنید. این مرحله از کثیف شدن کف اتاق شما جلوگیری می کند.

قدم چهارم: یک روز کامل برای یک اتاق متوسط در نظر بگیرید.

کندن کاغذ دیواری بدون آب یا مواد شیمیایی:

کندن کاغذ دیواریبیشترکاغذ دیواری های جدید بدون آب یا مواد شیمیایی به راحتی جدا می شود. اگر بدانید که کاغذ دیواری منزل تان در سال های اخیر چسبانده شده است، بسیار خوش شانس خواهید بود. دستور العمل زیر را برای چک کردن این مساله به کار ببرید:

در گوشه ای و یا درز در نزدیکی پایین دیوار، با استفاده از یک کاردک و به آرامی شروع به کندن کنید، اگر به راحتی جدا می شود به این معناست که راه راحتی در ادامه خواهید داشت. برای کندن کاغذ دیواری، به سادگی، گوشه پایین را گرفته و بکشید تا دو سمت آن جدا شود. پس از آن با دو دست خود لبه پایین را بگیرید و بکشید تا تمام دیوار تمام شود. اگر کاغذ به راحتی کنده نمی شود از چاقوی تیز استفاده کنید و برش های عمودی بزنید تا راحت تر بخش های جدا شده از هم را با دستانتان از دیوار جدا کنید.

 

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار با مواد شیمیایی:

یکی از بهترین روش های کندن کاغذ دیواری از روی دیوار آغشته کردن آن به محلول پاک کننده و یا حلالی است که چسب کاغذ دیواری را در خود حل می کند.

می توان از مخلوط پودر لباسشویی و آب گرم و یا مخلوط الکل صنعتی و سرکه استفاده کرد. اسپری های مخصوص هم وجود دارد.

1- پس از اینکه سطح را با این مخلوط به خوبی آغشته کردید، کمی صبر کنید و چندین بار سطح را مرطوب کنید. با کمک این محلول ها چسب پشت کاغذ دیواری حل شده و به راحتی جدا می شود.

استفاده از بخارشو هم مناسب به نظر می رسد زیرا که بخار باعث شل شدن چسب می شود.

2- کار خود را از درز کاغذ دیواری شروع کنید. برای آسان کنده شدن یک کاردک پهن زیر لبه کاغذدیواری قرار دهید.

3-پس از کنده شدن کامل کاغذ دیواری ممکن است تکه هایی از چسب روی دیوار باقی مانده باشد. با ریختن آب جوش روی  مابقی چسب ها و سپس استفاده از کاردک می توان دیوار را پاک کرد.

4-وقتی تمام کاغذ دیواری ها کنده شد، اجازه دهید که دیوار کاملاً خشک شود و آن را با محلول آب و TSP شستشو دهید. این کار باعث کنده‌ شدن چسب و صاف شدن سطح دیوار می‌شود تا برای کاغذ دیواری جدید آماده شود.

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

©1395. تمامی حقوق مادی و معنوی برای نقاشی ساختمان هنرمند محفوظ است شماره گواهینامه مهارت الکترونیکی: 9307803395 و شماره عضویت اتحادیه نقاشان 3395